Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
277 obserwujących 3203 notki 4278591 odsłon
Sowiniec, 14 lipca 2017 r.

Policjanci w pałacu

470 69 0 A A A


                Nowohucki komisariat policji przeprowadzi się na czas remontu swojej siedziby na osiedlu Zgody do dawnego budynku administracyjnego huty Arcelor Mittal (w okresie PRL nosiła imię Lenina, w latach 1990-2004 Tadeusza Sendzimira), czyli tzw. pałacu Dożów - poinformował na antenie Radia Kraków prezes spółki „Nowe Centrum Administracyjne”, radny miejski Prawa i Sprawiedliwości Włodzimierz Pietrus.


           Policjanci z najmłodszej dzielnicy Krakowa będą pełnić służbę w jednym z dwóch zaprojektowanych przez Janusza Ingardena bliźniaczych budynków, które od momentu ich wzniesienia zachwycały miłośników architektury. Chociaż wznoszone były dla dyrekcji i administracji socjalistycznego zakładu pracy, wyróżniały się wyrazistym pięknem i niebanalnym stylem przypominającym perły weneckiego renesansu. Dlatego właśnie  nazwano je pałacami Dożów.


              Do drugiego budynku wprowadzi się Małopolskie Kuratorium Oświaty oraz część wydziałów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.


           


 


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Siukum Balala :)
  • Siukum Balala :)
  • gość48 Jak mija weekend?

Tagi

Tematy w dziale Rozmaitości