Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
274 obserwujących 3166 notek 4247440 odsłon
Sowiniec, 11 czerwca 2017 r.

Legenda na bruku

1345 223 0 A A A


                Ze smutkiem oglądałem wczoraj w telewizji, jak policjanci usuwali z Krakowskiego Przedmieścia Władysława Frasyniuka, który usiłował - w grupie Obywateli RP - zablokować przemarsz uczestników pochodu zorganizowanego w kolejną miesięcznicę tragedii smoleńskiej.


              Człowiek o pięknej biografii, niekłamany bohater antykomunistycznej opozycji, czołowy działacz „Solidarności” z lat 80. musi nieustannie uważać na to, co robi i w jakim towarzystwie się znajduje. Nikt nie broni mu wyrażania protestu przeciw partii, której nie cierpi, ani aktywnego wspierania przeciwników obecnego rządu. Może to robić na różne, także spektakularne sposoby, ale pewne sformułowania nie przystoją ludziom o określonej przeszłości a z niektórymi osobami i ugrupowaniami nie powinni się zadawać.


           Zabierany siłą z jezdni i nie chcący wylegitymować się policjantom Frasyniuk to bardzo przygnębiający obrazek.


 


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • olafo Na takim stanowisku trzeba zawsze wiedzieć, co się mówi i pisze.
  • giz 3miasto Dziękuję. Na razie rtm./płk Pilecki zdecydowanie prowadzi. :)
  • de.point Tchórzostwo i głupota są ponadnarodowe.

Tagi

Tematy w dziale Społeczeństwo