Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
274 obserwujących 3166 notek 4247440 odsłon
Sowiniec, 31 maja 2017 r.

Soska przeciw SKS

308 32 0 A A A


            Reprezentujący Polskie Stronnictwo Ludowe radny Jacek Soska zaprotestował przeciwko uczczeniu przez Sejmik Województwa Małopolskiego 40. rocznicy powstania Studenckiego Komitetu Solidarności, czym oburzył wszystkich na sali obrad - poinformował „Dziennik Polski”.


            - Wielki ruch studencki skończył się w latach 60. Nie widzę powodu, by sejmik czcił jakąś małą grupę - powiedział na sesji (wszystkie cytaty za „DP”).


             Tę wypowiedź solidarnie skrytykowali radni Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.


            - Jestem w szoku! Nie przypuszczałam, że ktoś może kwestionować zasługi SKS - mówiła Teresa Starmach z PO przypominając, że to właśnie od tego ruchu studenckiego wywodzi się nazwa związku „Solidarność”.


            A Jadwiga Emilewicz z Polski Razem-Zjednoczonej Prawicy dodała ze smutkiem:


            - Myślałam, że w tej sprawie nic nas nie jest w stanie podzielić.


            „Po krytyce kolegów radny Soska potwierdził, że ma odmienne zdanie na temat zasług SKS. Ale gdy przyszło do głosowania, nie nacisnął guzika - oświadczenie zostało przyjęte jednogłośnie” - czytamy w gazecie.


            Brzmi ono:


            „Z okazji 40. rocznicy powstania SKS niniejszą uchwałą Sejmik Województwa Małopolskiego postanawia wyrazić wdzięczność twórcom i współpracownikom Studenckich Komitetów Solidarności oraz wszystkim, którzy wspierając idee wolnościowe dobrze służyli Polsce.”
            Jeden z założycieli Studenckiego Komitetu Solidarności, obecnie poseł PO Bogusław Sonik, powiedział „Dziennikowi Polskiemu”:


            „- Powstanie komitetu było milowym krokiem w historii polskiej opozycji. Do tego czasu Komitet Obrony Robotników, jak i Ruch Ochrony Praw Człowieka i Obywatela, który powstał miesiąc wcześniej, były organizacjami, które były stosunkowo nieliczne. Manifestacja studentów w Krakowie zmieniła to, studenci pokazali, że nie zgadzają się na kłamstwo i komunistyczne represje.”


            Gazeta przypomniała inne kontrowersyjne działania i wypowiedzi Jacka Soski, m.in. przyjazd na jedną z sesji sejmiku na koniu na znak protestu, że nie ma gdzie zaparkować samochodu oraz deklarację że po uchwale o zakazie palenia węglem w Krakowie będzie w domu palić owsem.


 


 


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • olafo Na takim stanowisku trzeba zawsze wiedzieć, co się mówi i pisze.
  • giz 3miasto Dziękuję. Na razie rtm./płk Pilecki zdecydowanie prowadzi. :)
  • de.point Tchórzostwo i głupota są ponadnarodowe.

Tagi

Tematy w dziale Polityka