Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
274 obserwujących 3166 notek 4247440 odsłon
Sowiniec, 23 maja 2017 r.

Ile osób powinno wyjeżdżać latem na Kasprowy?

265 66 0 A A A


                 Ten problem powraca prawie co rok, kiedy rozpoczyna się letni sezon turystyczny w Tatrach: zarząd Polskich Kolei Linowych chce dwukrotnie zwiększyć przepustowość kolejki z Kuźnic na Kasprowy Wierch i składa wniosek o podwyższenie limitu liczby turystów wjeżdżających latem na szczyt, a dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego ostro protestuje.


                - Wyniki naszych badań wskazują jednoznacznie, że zwiększenie przepustowości spowoduje m.in. to, że turyści dostaną się szybciej w wyższe partie Tatr, a to przyspieszy proces degradacji wysokogórskiej przyrody - kategorycznie stwierdził w rozmowie z Onetem dyrektor TPN Szymon Ziobrowski.


                Zdaniem zastępcy burmistrza Zakopanego Wiktora Łukaszczyka kwestia wpływu na środowisko jest kluczowa w tym sporze. Powiedział on portalowi, że jeśli zwiększenie w lecie liczby osób wyjeżdżających na Kasprowy nie będzie miało negatywnego oddziaływania na przyrodę, to należy wprowadzić nowe rozwiązanie.


             Starosta tatrzański Piotr Bąk uważa, że zwiększenie przepustowości to czysty - bo niewymagający żadnej inwestycji - zysk dla obecnego właściciela PKL, czyli spółki Mid Europa Partners.


                - Nie możemy się na to pochopnie godzić - powiedział Onetowi.


             Zapytani przez portal turyści różnili się w opiniach. Jedni twierdzili, że przyroda jest najważniejsza i nie przeszkadza im dłuższe czekanie na wyjazd, innych taka perspektywa irytuje.


 


Opublikowano: 23.05.2017 14:30.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • olafo Na takim stanowisku trzeba zawsze wiedzieć, co się mówi i pisze.
  • giz 3miasto Dziękuję. Na razie rtm./płk Pilecki zdecydowanie prowadzi. :)
  • de.point Tchórzostwo i głupota są ponadnarodowe.

Tagi

Tematy w dziale Rozmaitości