Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
277 obserwujących 3203 notki 4278603 odsłony
Sowiniec, 14 lutego 2017 r.

Senatora Piniora zatrzymano prawidłowo

267 7 0 A A A


     Jak wynika z ustaleń Niezależnej, zatrzymanie byłego senatora Józefa Piniora było - według Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto - w pełni legalne.


     „W odniesieniu do wszystkich skarżonych przez obrońców decyzji prokuratora o zatrzymaniu, a także co do sposobu przeprowadzenia tych czynności przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Sąd stwierdził, że decyzje te były zasadne i legalne, a czynności zostały przeprowadzone prawidłowo” - czytamy w portalu.


                 Sprawą zażalenia na zatrzymanie Piniora sąd zajmował się 13 lutego. Zażalenie na decyzje prokuratorów w tej sprawie złożyli obrońcy podejrzanych zatrzymanych z senatorem.

             

                  „W odniesieniu do wszystkich podejrzanych, których dotyczyły skargi zażaleniowe, w sposób kategoryczny sąd stwierdził, że zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych im przestępstw. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstw o charakterze korupcyjnym. Były senator Józef Pinior podejrzany jest o dwukrotne przyjęcie korzyści majątkowej w łącznej kwocie 46 tysięcy złotych. Podejrzani Mirosław T., Paweł Ł. oraz Ryszard N. podejrzani są o wręczenia korzyści majątkowych w kwotach od 5 tysięcy złotych do 21 tysięcy 500 złotych” - napisał portal.


 


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • sweet Co?
  • biedronka Pani Biedronko :)))
  • Piętaszek Bingo.

Tagi

Tematy w dziale Społeczeństwo