Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
274 obserwujących 3166 notek 4247446 odsłon
Sowiniec, 11 stycznia 2017 r.

Namiot ze świeżym powietrzem

145 20 0 A A A


            Wielu Polaków, a zwłaszcza mieszkańców Śląska, od dawna nie wie, co to jest czyste powietrze. Duszeni niemal codziennie od wczesnej jesieni do późnej wiosny smogiem chcieliby chociaż na moment odetchnąć pełną piersią bez obawy o wprowadzenie do płuc nadmiaru szkodliwych substancji.


            Aby wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, na rynku w Katowicach postawiono - w ramach kampanii „Niska emisja - wysokie ryzyko” - namiot, w którym można pooddychać jonizowanym powietrzem i za darmo zbadać stan płuc przy pomocy spirometru. Będzie otwarty codziennie przez dwa tygodnie od godziny 13.00 do 19.00, a od 15:30 do 18:30 przewidziano badania spirometryczne. Będą się w nim również odbywać prelekcje o głównych przyczynach powstania smogu: spalaniu śmieci w domowych piecach i niskiej emisji.


            W dniu przekroczenia dopuszczalnej normy szkodliwych pyłów w katowickim powietrzu namiot będzie podświetlany na czerwono, a przechodnie otrzymają maseczki lub niewielkie zasobniki z tlenem.


 


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • olafo Na takim stanowisku trzeba zawsze wiedzieć, co się mówi i pisze.
  • giz 3miasto Dziękuję. Na razie rtm./płk Pilecki zdecydowanie prowadzi. :)
  • de.point Tchórzostwo i głupota są ponadnarodowe.

Tagi

Tematy w dziale Rozmaitości