Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
277 obserwujących 3203 notki 4278591 odsłon
Sowiniec, 23 grudnia 2016 r.

Sejmowi jajcarze

1077 152 0 A A A

          Mam ogromne  uznanie i dużo sympatii dla ludzi, którzy potrafią wiele poświęcić dla beztroskiej zabawy. Nie bacząc na ewentualne przykre konsekwencje wkładają wiele wysiłku w to, aby tylko dostarczyć rozrywki szerokiej publiczności, nawet kosztem skompromitowania się przed nią.

        Od tygodnia z rozbawieniem obserwuję grupę takich osób, które rozsiadły się w sali plenarnej Sejmu, bawiąc miliony rodaków. Z radością przyjmuję ich decyzję o gotowości spędzenia tam Bożego Narodzenia i Nowego Roku, bo takich jajcarzy rzadko już się dzisiaj spotyka.

        Ich zachowanie nie ma oczywiście żadnego kontekstu politycznego, chociaż tak to bezskutecznie usiłują przedstawiać opinii publicznej, wywołując salwy śmiechu. Ot, po prostu postanowili urządzić wesoły happening, podobnie jak inni zabawiają się ostatnio pikietując budynek Sejmu lub spacerując po centrum Warszawy bez wyraźnie sprecyzowanego celu.

        Niech więc trwa zabawa, a politykę niechaj uprawiają i rządzą Polską ci, których demokratycznie wybrał naród.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Siukum Balala :)
  • Siukum Balala :)
  • gość48 Jak mija weekend?

Tagi

Tematy w dziale Polityka